Ebédbefizetés

Tanulói részvétel

TR logo_v

Az Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI a Tanulói részvétel fejlesztése az iskolában projekt mintaiskolája.

A megvalósításban az NCTA és az IFA támogatásával a budapesti II. kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnáziummal együtt veszünk részt.

A program facebook oldala

norvégalaplogó

Tankönyv

Kedves diákok!
Tankönyvrendeléssel továbbra is forduljatok bizalommal a lakótelepi könyvesbolthoz.
Malek Katalin
Könyvesbolt
Lévai út 29.
06702001267.
malekkatalin@gmail.com

TÁMOP 3.1.5

ujmagy

Pedagógusképzések, a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben

az Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI-ben

Időtartam:
2010.augusztus 1.-2012.október 1.
Társadalmi Megújulás Operatív Program
TÁMOP -3.1.5-09/A-1-2010-0061 

Kedvezményezett: Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI (2040 Budaörs, Szabadság út 162.)

Támogatási összeg: 16.000.000.-Ft

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Szakmai beszámoló

nfu

esza

www.esza.hu

Cím: 1134 Budapest, Váci út 45. „C” épület

Ügyfélszolgálat: 1/273-4250Budaörsi kopárok 2014, beszámoló

2014. április 25. péntek, 08:34 adminisztrátor
Nyomtatás PDF

Budaörsi Kopárok 2014

Nyugat felé elhagyva a fővárost ki ne gyönyörködött volna már a Budaörs felett magasodó kopasz hegyek látványában. A Budai Tájvédelmi Körzet szigorúan védett területe ez, nagyon ritka állat- és növényfajok élőhelye különleges sziklaalakzatokkal és gyönyörű panorámával.
Ez a terület ad otthont a Budaörsi Kopárok teljesítménytúrának is, amelyet a Budaörsi Diák Sportegyesület és a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium rendez. A rendezvény lebonyolítását teljes egészében a gimnázium diákjai végzik, akiknél kedvességből, ügyességből nincs hiány az ellenőrző pontokon és pontosan, gyorsan, precízen dolgoznak a rajtnál és a célban is.

Idén április 5-én immáron harmadszor nevezhettek a túrázni szeretők a 10 km-es, a 20 km-es és a 20+10-es távokon. A szép tavaszi idő meghozta az emberek túrakedvét, mert már kezdés előtt egy órával megérkeztek az első túrázók és három órán keresztül csak jöttek, jöttek és jöttek. Mikor aztán az utolsó 844. túrázó is elhagyta a gimnázium tornatermét, garantáltan gyalogos csúcsforgalom keletkezett a környéken.
Az útvonalat tekintve a túra első 4 km-e városi utcákon vezetett végig, ám az aszfalt unalmát feledtette a végig pompás kilátás, a 3,5 km-nél lévő kőhegyi ellenőrző pont különleges szikla alakzatai és a páratlan panoráma Budaörsre és a környező hegyekre. Aztán következett az erdő és egy derék emelkedő, de következtek a különleges Sorrento-sziklák és a virágos sziklagyepek a Csiki-hegyek vagy a Farkashegy oldalán. Idén a tavaszi hérics, a homoki nőszirom, a törpemandula virított, de még nem virágzott el az összes fekete kökörcsin sem. A 20 km-es táv utolsó ellenőrző pontja a Törökugrató, amelynek tetejéről utoljára csodálhattuk meg a környéket, és ahol utoljára lelhettünk rá kedvenc virágunkra.

 

Végül egy kis statisztika!

A 10 km-es távot (amely 5 órás szintidejével tökéletesen megfelel a kisgyermekkel túrázóknak) 390-en teljesítették, köztük a legfiatalabb, a 3 és fél éves budapesti Gasztonyi Gréta. A 20 km-en 365-en értek célba, ezt a távot teljesítette a legidősebb túrázó, az 1933-as születésű Dr. Petrányi Győző is. A 20+10-est végiggyaloglók idén 89-en voltak. Sokan szereztek pecsétet Budapest Kupa füzetükbe is.

 

Fotók a túráról


Bothné Faragó Zsuzsanna

Módosítás dátuma: 2014. április 25. péntek, 08:43
Hirdetés

Tisztelt Szülők, Támogatók!

Gimnáziumunk tanulmányi-, kulturális-, sport- és egyéb tevékenységei biztosításának nagyon értékes, pótolhatatlan része, forrása az Önök 1%-os támogatása.
Kérjük, ha még nem rendelkeztek adójuk 1%-áról, támogassák ezzel az Illyéses Diákokért Alapítványt. Minden információt megtalálnak a honlapunkon az 1%-ra klikkelve.
Eddigi segítségüket is köszönve!

Tisztelettel

a gimnázium dolgozói nevében - Árendás Péter

Természetbarát kör

Budaörsi Kopárok :

BudaörsiKopárok 2020

A Kopárok weblapja

 

Előző Kopárok:

Fotók a 2017-es túráról

A 2016-os Kopárok túra képekben

Budaörsi Kopárok 2014:

Fotók a 2014-es túráról

Beszámoló a 2014-es  Kopárok túráról

Budaörsi Kopárok 2013:

A 2013. április 7-ei túrán közel 900 lelkes túrázó vett részt.

Beszámoló és fotók a 2012-es túráról, egy lelkes résztvevőtől.

Angol diákszínjátszás iskolánkban

Iskolánk 1993 óta vesz részt az Országos Angol Diákszínjátszó Fesztiválon, és számos szép sikert tudhatunk magunkénak.  Csaknem minden évben dobogós helyezést értünk el az országos döntőben, sőt 1997-ben és 2002-ben első helyezettek lettünk.

antigone1997

bővebben

| + - | RTL - LTR

budaors    animacio oko ebcl   bdse  ecdl        penziranytu       tehetseghu 120X240 euro

Cím: 2040 Budaörs Szabadság út 162.
Tel: 23/420-608; Fax: 23/420-541
E-mail: titkarsag kukac illyes-bors.com
OM azonosító:037742